1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
« »

Moltes felicitats! Els nostres alumnes amb el seu "Orange Plate" han estat escollits entre els cinc millors projectes.  I si... marxen cap a  Sillicon Valley!

       NOTÍCIES
   
 
 

Una vegada més els nostres alumnes de 4t d'ESO (Pol Marín, Paula Pavón, Anna Martínez, Emma Martínez y Jorge Román) han quedat finalistes del RepteEmprèn de La Caixa,  amb la seva idea de negoci "Orange Plate". Descobriu aquí els equips seleccionats enguany!  Aquí els teniu amb la seva professora... l'Aurora!

Orange Plate és un plat biodegradable fet amb pell de taronja que substituirà als plats de plàstic.
El nostres alumnes han defensat el seu projecte a Tiana entre el 8 i el 11 de maig, i competiran amb altres 35 equips de tota Espanya i Llatinoamèrica. Només 5 guanyadors aniran a Sillicon Valley el mes de juliol.

Els desitgem molta sort!